יתרונות בבניית אתר רספונסיבי

מכשירים ניידים וקטנים הולכים ותופסים את מקום המחשב השולחני המסורבל, לצורך גלישה באינטרנט. כלומר, אם בעבר האתרים היו צריכים להתאים את עצמם לרזולוציה ולגודל של מסכי המחשב השונים, כיום זה לא מספיק. ולא רק שזה לא מספיק, זה גם לא יעיל. אתר איכותי חייב להתאים עצמו גם לגולש שמגיע משלל המכשירים הניידים, מסמרטפון ועד טאבלט. ההתאמה צריכה להגיע לרמת הגודל, הרזולוציה ושלל הפיצ’רים. אז חשוב כעת, יותר מתמיד, להבין מהם היתרונות של בניית אתר רספונסיבי עבורכם.

מתי פחות עדיף על יותר?

נהוג להניח שיותר עדיף על פחות. אבל זה נכון כאשר מסתכלים למשל על מספר הלקוחות או שורת ההכנסות ולא על השקעה. בהוצאות, אם אפשר להשיג יותר בפחות, זה כמובן עדיף. ומה הקשר לאתר רספונסיבי – על מנת להשיג תאימות בין האתר לבין מגוון המכשירים הניידים וגם המחשבים השולחניים, כבר לא צריכים לתפעל ולתחזק כמה וכמה אתרי אינטרנט שונים. וזהו יתרון חשוב של האתר הרספונסיבי. מקימים אתר אחד שתואם בצורה הטובה ביותר לכל מכשיר הקצה, של כל הגולשים והלקוחות.

כך עובד זיהוי אופטימלי ומהיר ולמה זה טוב

אתר רספונסיבי

כאשר בונים אתר רספונסיבי, מקבלים תמורת ההשקעה אתר שפועל על CSS3. הרעיון הוא שהקוד שבונה את האתר יודע לזהות לפי הפעלת הדפדפן מהו המכשיר שמשמש בנקודה זו את הגולש. כלומר, האתר מתאים את עצמו לרזולוציה ולגודל המסך והתוצאה – חווית גלישה מיטבית. כאשר הגולש נהנה מאתר שנוח לקרוא את תכניו, כאשר קל וברור לראות את התכנים הוויזואליים, הוא לא יחפש אופציות אחרות. מי שמגיע לאתר לא מותאם, לא רספונסיבי, עלול לנטוש מהר מאוד פשוט בגלל שיש הרבה אתרים אחרים שנראים במיטבם.

יותר משתלם ושווה לעומת החלופה הקיימת

נכון, יש חלופה לבניית אתר רספונסיבי. לחלופה הזאת קוראים בפשטות, פיתוח אפליקציה. אבל האם זו באמת חלופה ראויה? בדרך כלל לא. קודם כל, הרבה יותר פשוט לבצע קידום יעיל של אתר רספונסיבי לעומת קידום של אפליקציות. מעבר לכך, אפליקציה יכולה לכאורה להחליף אתר למובייל, אבל זה לא כל כך פשוט. שימו לב כי מרבית בעלי עסקים (קטנים ואף בינוניים) בדרך כלל לא ישקיעו את סכומי העתק שצריכים בשביל ליצור אפליקציה ראויה לשמה. וחוץ מזה, לא כל הגולשים ממהרים להוריד אפליקציות. וכאשר יש כל כך הרבה אפליקציות, צריך לזכור שהבסיס של הבסיס הוא בעצם אתר טוב ואיכותי. אתר רספונסיבי, שתואם לכל מכשירי הקצה אפשר להקים בהשקעה סבירה. ומרגע שהוא קיים, הוא משרת נאמנה את כל סוגי הגולשים. מחשב שולחני, טאבלט, סמארטפון, לא משנה מאין מגיעים. האתר המותאם גם עולה מהר בדפדפן. הוא לא סובל מטעינה איטית והרזולוציה וחווית המשתמש גבוהים ביותר.

כלומר, אתר שיעיל מאוד למובייל מעניק חוויה מהירה, צבעונית, עדכנית ואיכותית. מתאים גם למחשב השולחני או הנייד וגם לכל המכשירים הניידים.

המאמר באדיבות SiteIT.

שתפו חברים

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

השאירו תגובה