גוגל אנליטיקס – למה חשוב להתקין את הכלי המדהים הזה באתר?

כל בעל אתר רוצה באופן טבעי להופיע במקומות הראשונים בחיפושים שרלוונטיים עבורו. על-מנת לקדם את האתר באופן אפקטיבי אנחנו זקוקים למידע, ומי שמספקת לנו גישה נוחה לשלל נתונים חשובים היא גוגל – באמצעות Google Analytics. גוגל אנליטיקס היא מערכת משוכללת עם ממשק ידידותי למשתמש, אבל גם כזו שמחייבת בקיאות ובעיקר ניסיון רב בהפקת מלוא התועלת האפשרית ממנה. המסקנה: כדאי להתחיל כבר היום, ואם יש צורך – היעזרו באנשי מקצוע.

גוגל אנליטיקס

איזה מידע מועיל מספקת לנו גוגל באמצעות האנליטיקס?

קידום אתרים אורגני (התהליך שמוכר גם בשם SEO) יהיה יעיל רק אם הוא נשען על מידע מפורט: כמה גולשים הגיעו לאתר שלנו בכל יום, כמה זמן בילה כל אחד מהם בממוצע, בכמה דפים הוא צפה, מהם הדפים הפופולריים ואילו עמודים באתר דווקא גרמו לגולשים לצאת ממנו, מהי ההתפלגות בין מי הגיע אלינו תוך כדי גלישה בסמארטפון לבין מי שישב מול מסך גדול יחסית והשתמש במחשב נייח, פילוח של הגולשים גם על בסיס מגדר, גיל ומיקום גאוגרפי, הדרך שבה הגיעו אנשים לאתר (דרך חיפוש בגוגל, מתוך מייל, אחרי שלחצו על מודעה ממומנת, הקלדה ישירה של כתובת, מפייסבוק או רשת חברתית אחרת) ובאופן טבעי יש עוד לא מעט שאלות שנרצה לקבל עליהן תשובה כדי להכיר טוב יותר את מי שמגיע אלינו לאתר – וכך גם לספק לו חוויית משתמש אופטימלית וגם להבין מה עלינו לעשות כדי למשוך עוד גולשים רלוונטיים.

את כל המידע הזה – ועוד ועוד נתונים שניתן לפלח אותם לפי תאריכים – מספק לנו גוגל אנליטיקס.

פעולות אפשריות במסגרת קידום אתרים אורגני על בסיס המידע הנ”ל

ישנן פעולות רבות שניתן לבצע לטובת קידום אתרים אורגני ולשיפור חווית המשתמש באתר על בסיס המידע יקר הערך והמפורט הנ”ל. הנה כמה דוגמאות:

  • שיבוץ טופס צור קשר בדפים הפופולריים ביותר (או כל הנעה לפעולה אחרת).
  • שדרוג התוכן בעמודים שמתאפיינים בשיעור נטישה גבוה.
  • הקדשת יותר משאבים לערוצים שמהם מגיעים גולשים רבים ושיחס העלות-תועלת של השקעת זמן בהם משתלם במיוחד.
  • לאתר שלנו מגיעים בעיקר גברים ואנחנו מרגישים שהנשים מתפספסות לנו? תוכן ייעודי עבורן יבטיח את מיצוי קהל היעד.

איך מטמיעים את גוגל אנליטיקס?

על-מנת להפיק את התועלת הרבה מהאנליטיקס נדרשות שתי פעולות: פתיחת חשבון והטמעת קוד בכל העמודים באתר. פעולות אלה מחייבות בקיאות טכנית מסוימת, אבל הן בהחלט לא משימה בלתי אפשרית.

לצורך פתיחת החשבון אפשר להשתמש במייל של גוגל ובסיסמה של המייל הזה, ופשוט לעקוב אחרי ההנחיות. את הקוד שתקבלו מהמערכת תתבקשו להטמיע בעמודים באתר – ולאחר מכן ניתן להתחבר בכל פעם שרוצים לממשק ולקבל ממנו את כל המידע הנחוץ.

טיפ חשוב: גוגל אנליטיקס מאפשרת יצירת לוח בקרה שמותאם ספציפית לצרכים שלנו, וכדאי לנצל את האופציה הזו, כך שכל המידע הרלוונטי ביותר יתבלט לעין באופן מידי.

שתפו חברים

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

השאירו תגובה