מה הופך מישהו למומחה בדיגיטל?

נתקלתי במתחזים רבים בעולם הדיגיטל. רבים מהם טוענים שהם ‘מומחים דיגיטליים’ ומבטיחים הבטחות שפשוט לא מקיימים.

אני מסוגל לאתר מתחזה, אם כי עבור המומחה הדיגיטלי שאינו ‘מומחה’ יכול להיות קשה לזהות את המתחזה, במיוחד כאשר הם מדברים בשיחה ומרתקים אותך בכל מילה שהם אומרים.

להיות מומחה קידום אתרים למשל זה לא דבר של מה בכך, אלא מגיע מניסיון רב בהבנת מגמות והתפתחויות טכניות בעולם ה-  SEOהמתפתח בקצב מסחרר.

בטוח שיש אנשים בחוץ שהם טובים במה שהם עושים, אבל אם אתה רוצה שההחזר על ההשקעה יהיה טוב אתה חייב לבחור לך מומחה אמיתי.

אז מה הופך אדם למומחה?

בניגוד למה שחושבים, קידום אתרים זה לא תחום לצעירים במיוחד; טיפוסים מנוסים, בני 35 פלוס הם בדרך כלל ההימורים הטובים ביותר.

ברור שההוכחה נמצאת בדברים הקטנים, עשה את המחקר שלך! מומחים דיגיטליים לא עוסקים בהכל מהכל במדיות החברתיות, אלא מתמסרים בעיקר למה שהם מאמינים שיכול להביא ללקוחות את התוצאות הטובות ביותר, ופשוט נוברים ונוברים, עד אשר יודעים הכל מהכל, אבל רק בנישה שלהם.

הצלחה עם מומחה דיגיטל

האם יש מומחים אמיתיים?

זה חיוני שתגלה אם הוא באמת מי שהוא טוען שהוא, אך עליך להיזהר, מכיוון שעבודה בתעשייה הדיגיטלית לא בהכרח הופכת אותך למומחה!

רוב המומחים הדיגיטליים המנוסים אינם מתגוררים במשרדי פרסום או במועצות ניהול: שתי הסביבות הן די לא-נוחות עבור אנשים מומחים בתחום הדיגיטל.

מומחים בדיגיטל בונים עסקים מקוונים ולא מודעות באנר ומיקרו-אתרים. הם גם לא מתעצבים על מודלים ושיטות הייעוץ לניהול שלהם. למה? כי הדברים האלה הם פשוט כל מה שלא קשור לדיגיטל.

כמה זמן לוקח להיות אחד כזה?

רוב המומחים הדיגיטליים עשו את מה שהם עושים במשך זמן לא מבוטל והם “לא משיקים הצעה דיגיטלית”, הם ההצעה הדיגיטלית.

מניסיוני דרוש הרבה כדי לסמוך על מישהו, במיוחד כאשר מוסרים סכום כסף גדול מראש ולא יודעים אם האדם הזה יספק את הסחורה.

“מומחה דיגיטלי” אמיתי אינו צריך להסתובב בשום מקום; הוא מתאמן במה שהוא מאמין בו, ונלהב ממה שהוא עושה.

חשוב שלא תקשיב למומחים שמפיצים את פייסבוק וטוויטר כדבר היחיד במדיה החברתית.

‘מומחה דיגיטלי’ מוסמך יוכל להגיד לך בדיוק מה הם יכולים לעשות בשבילך; אם הם לא יכולים להביע בפניכם מהי תוכנית הפעולה שלהם, הם כנראה לא יודעים על מה הם מדברים! זה בהחלט לא יעבוד עבור העסק שלך, מכיוון שמומחים דיגיטליים אמיתיים מבינים טרנספורמציה ושינוי התנהגויות. הם מבינים את העסק ואת הדיגיטל באופן מושלם.

הנה משפט שכדאי לזכור בפעם הבאה שאתה מחפש ‘מומחה דיגיטלי’:

“הקצב שיכול לחתוך לך קילו בשר בלי לשקול אותו אינו מומחה. הקצב שיצר דרך טובה יותר לפרוס פרה ותיעד אותה, זה המומחה בשבילך.

שתפו חברים

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

השאירו תגובה