וואטסאפ ווב (Whatsapp Web): איך להתקין ולהשתמש? מדריך צעד אחר צעד

וואצאפ כבר מזמן לא נחשבת ל”עוד” רשת חברתית, אלא לאינטראקציה הבסיסית והשגרתית ביותר שאנחנו מקיימים עם בני המשפחה, החברים, הקולגות והלקוחות מידי יום. מכיוון שווצאפ נוגסת בכמות זמן משמעותית מהיממה שלנו, רבים מעוניינים להתקין אותה גם במחשב. לשמחתם ולשמחתנו, אפשר לעשות זאת בקלות, ללא עזרים מיוחדים, והכי חשוב – לגמרי בחינם. במאמר זה נסביר לכם, צעד אחר צעד, איך להתקין את ווצאפ ווב בקלות ובפשטות, גם אם אין לכם גישה טכנולוגית וידע מוקדם.

איך מתקינים ווצאפ ווב? מדריך קל למתחילים וטכנופוביים

בעיקרון, קיימות 2 דרכים להתקין את וואטסאפ ווב: האחת היא להוריד ולהתקין את התוכנה הייעודית במחשב, כפי שמיד נדריך אתכם לבצע. האופציה השנייה היא להתחבר לווצאפ דרך הדפדפן (כרום, פיירפוקס או אקספלורר שבקרוב תיסגר). שתי האפשרויות פשוטות מאוד ומלוות בהוראות מסך ברורות, כך שקשה מאוד להסתבך.

על מנת להשתמש בתוכנת ווטסאפ ווב, יש להיכנס לעמוד האפליקציה ולבחור האם להוריד את הגרסה של ווצאפ ווב ל-Windows או Mac. לאחר מכן, יש להתקין את התוכנה ולפתוח אותה. בחלון שייפתח תתבקשו לאמת את התוכנה באמצעות סריקת ברקוד. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לתפריט שנמצא בתוך האפליקציה שלכם בנייד, לבחור בו את Whatsapp web והמצלמה תיפתח. כעת, תוכלו למקד את המסך ולצלם את הקוד שמופיע עליו.

ווטסאפ ווב
מסך הכניסה של ווטסאפ ווב

אחרי שתסרקו את הברקוד, התוכנה תיפתח במחשב ותופיע בה היסטוריית השיחות שלכם בווצאפ, כולל רשימת כל אנשי הקשר ששמורים לכם.

שימוש בווצאפ ווב ללא התקנת התוכנה

אם אתם מעדיפים להימנע מהתקנת התוכנה של Whatsapp online במחשב ולחסוך מעצמכם את התהליך הזה, תוכלו פשוט להפעיל את ווטסאפ ווב בהתאם לצורך והתדירות דרך הדפדפן, ללא הורדה. שיטה זו מתאימה בעיקר למי שמעוניין להתנהל עם ווצאפ ווב, אך חולק מחשב נוסף עם עמיתים לעבודה או שותפים בבית.

הפעם עליכם להיכנס לעמוד הזה ולסרוק בו את הברקוד שמופיע. זהו למעשה אותו מסך סריקה שמתקבל לאחר הורדת התוכנה, אלא שהפעם לא תזדקקו להורדה שלה כדי שייפתח בפניכם המסך. הסריקה פועלת בדיוק באותו האופן: לחיצה באפליקציה שבנייד על תפריט – Whatsapp web – על המסך יופיעו השיחות ואנשי הקשר.

איך מתנתקים מווצאפ ווב?

ניתוק וואטסאפ Web בסיום השהות האישית שלכם על המחשב הוא חשוב, מאחר והשארתו פתוח תחשוף את כל השיחות ואנשי הקשר שלכם לאחרים ותאפשר להם לשוחח עמם בקלות, ללא כל חסימה!

בשלב זה, מומלץ להתנתק על ידי הלחיצה על 3 הנקודות המופיעות בצד המסך של וואטסאפ ווב ולבחור ב”התנתק”. בסיום, תוכלו להמשיך לצפות ברשימת הצ’אט ולשוחח עם אנשי הקשר שלכם. סריקת הברקוד זמינה לכם תמיד לחיבור מחדש.

אופציה נוספת היא לנתק את וואטסאפ ווב דרך הנייד שלכם. גם הפעם יש ללחוץ על 3 הנקודות ולבחור את Whatsapp web. בחלונית שתיפתח, לחצו על “התנתק מכל המכשירים”.

שאלות-תשובות

מה זה וואטסאפ ווב?

וואסאפ ווב היא גרסת המחשב של אפליקציית המסרים הפופולרית. היא מאפשרת את ניהול השיחות באפליקציה ישירות מהמחשב, באופן קל ופשוט.

האם אפשר להשתמש בווצאפ ווב במקביל בכמה מחשבים?

אפשרות זו לא קיימת. אם תתחברו אל ווצאפ ווב במחשב אחד ואז במחשב נוסף, התוכנה שבמחשב הראשון תתנתק אוטומטית.

מהם היתרונות בווצאפ ווב?

מעבר לשליטה בשיחות ובקשר האנושי שאתם מנהלים לאורך היום מכל מקום, וואטסאפ Web הופך לנוח יותר דרך המקלדת מאשר עם האצבע. גם שליחת הקישורים והקבצים תהיה נוחה ופשוטה יותר מזו שמבוצעת בנייד.

האם אפשר להשתמש בווצאפ ווב בלי פלאפון?

אם אתם מעדיפים להתנהל עם ווטסאפ ווב דרך המחשב בלבד ולוותר על האפליקציה בנייד, תהיה לכם בעיה מסוימת, מכיוון שהמידע נלקח “בלייב” מתוך הטלפון הנייד שלכם. המשמעות היא שלא תוכלו למחוק את האפליקציה מהנייד, גם אם לא תפתחו אותה יותר לעולם. מה בכל זאת יקרה אם תמחקו אותה מהנייד? התוכנה לא תוכל להמשיך לרוץ על המחשב שלכם. לכן, הימנעו מהמחיקה ופשוט השתמשו בדרך שנוחה לכם יותר.

שתפו חברים

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

השאירו תגובה